Adrese Teslim Diyet Yemeklerinde Doğru Adres
formena_canlı_destek Canlı Destek
Formena-Diyet-Yemekleri-Blog-diyette-ogun-atlarsak-ne-olur

DİYETTE ÖĞÜN ATLARSAK NE OLUR?

Pek çok kişi diyette öğün atlamak ve vücudu aç bırakacak kadar az yemek yemenin diyete yardımcı olduğunu düşünmektedir. Halbuki öğün atlamak dengeli ve düzenli bir beslenme programının yerini asla tutamaz. Diyet yaparken öğün atlarsanız vücudunuzda meydana gelebilecek bazı olumsuzlukları ve bunun diyetinizi nasıl etkileyeceğini yazımızda açıklamaya çalıştık.

Diyette Öğün Atlamanın Zararları

Diyet yaparken her öğün bir şeyler yemeye dikkat etmelisiniz. Burada önem vermeniz gereken şey daha az öğün yemek değil, günlük almanız gereken kaloriyi öğünlere dengeli bir şekilde dağıtmaktır. Bunu yapmayıp bilinçli bir şekilde öğün atladığınız zaman şu sorunlarla karşılaşabilirsiniz:

  1. Sindirim Sistemi Problemleri

Sindirim sisteminizin iyi çalışmayı diyetin sonuç vermesi için oldukça önemlidir. Fakat diyette öğün atlamak sindirim sisteminin gerektiği gibi çalışmasına izin vermez. Bu da çabalarınızın boşa gitmesi demek olabilir.

  1. Yorgunluk

Öğün atladığınızda vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi alamaz. Bunun sonucunda da kendinizi yorgun hissederseniz. Gün boyu verimliliğinizi korumak için öğün atlamamaya ve öğünlerde sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

  1. Sonraki Öğünde Fazla Yemek

Diyette öğün atlamak sonraki yemeğinizi gerekenden fazla yemenize sebep olabilir. İki öğünde almanız gereken kaloriyi bir öğünde almanız diyetinize büyük zarar verecektir.

  1. Kan Şekeri Problemleri

Öğün atladığınızda kan şekerinizde düzensizlikler ortaya çıkabilir. Bu da kilo vermek yerine tam tersi bir sonuca yol açarak daha çok kilo almanıza davetiye çıkarabilir.